odwodnienie, Drenaż

Fundamentów Pińczów

Nasza firma rozwiąże twój problem z nadmierną ilością wody. Podziemne części budynku narażone na nieustanne działanie wody to duże zagrożenie. My wykonujemy kompleksową usługę drenażu fundamentów.

Czym jest drenaż fundamentów

Gdy na twoim terenie wody gruntowe, zaskórne czy pochodzące z opadów atmosferycznych przesączają się przez grunt, lecz dalej zatrzymywane są przez kolejną warstwę gruntów o słabej przepuszczalności stanowi to duże zagrożenie dla części budynku znajdujących się pod ziemią. Rozwiązaniem proponowanym przez naszą firmę to opaskowy drenaż fundamentów. Upraszczając, jest to system odpowiednio dobranych rur wkopanych dookoła budynku. Rury te są perforowane, dzięki temu są w stanie odebrać wodę oraz odprowadzić ją na bezpieczną odległość z dala od budynku. Drenaż ten nazywany jest drenażem opasowym. Może być stosowany, gdy w budynku znajduje się piwnica lub gdy jej nie ma.

Elementy składowe drenażu fundamentów

Rury dekarskie-Rury te posiadają otwory na całym swoim obwodzie. Dzięki nim woda może swobodnie wpłynąć do środka. Do prawidłowego działania wymagany jest 0,5% spadek, by woda mogła grawitacyjnie zostać odprowadzona. Aktualnie optymalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie rur z tworzyw sztucznych, gdyż są lekkie oraz bardzo odporne na uszkodzenia. Na rynku oferowane są również rury z ceramiki, lecz my rekomendujemy tworzywo sztuczne. Do zachowania poprawności instalacji konieczne jest dobranie odpowiedniej szerokości rury wykorzystywanej przy budowie drenażu fundamentów. Dla standardowego domu jednorodzinnego rekomendujemy średnicę 100 mm. Jednym z ważniejszych elementów jest odpowiednie ułożenie rur. Dzięki naszemu doświadczeniu w budowie drenażu fundamentów opracowaliśmy niezawodne rozwiązania, które doskonale się sprawdzają.

Otulina rur- Rury do drenażu fundamentów mogą być owinięte odpowiednią otuliną. Otulina spełnia funkcję filtra i zapobiega zapchaniom rur. O jej wykorzystaniu oraz rodzaju decyduje gleba, na jakiej będzie wykonywana inwestycja

Studzienki rewizyjne (kontrolne). Montowane są na wszystkich załamaniach tran drenażu fundamentów. Dzięki nim można okresowo czyścić poszczególne odcinki rur.

Studzienka zbiorcza. Jest to końcowy element drenażu fundamentów. Jej położenie zawsze jest dobierane w najniższym punkcie instalacji. 

 Drenaż fundamentów opaskowy, jak ma być wykonany poprawnie?

Do poprawnego określenia sposobu wykonania drenażu fundamentów konieczne jest określenie rodzaju gleby. Jeżeli występują warstwy przepuszczalne, drenaż wykonywany jest w podstawowej odmianie. Gdy na danym terenie są tylko warstwy nieprzepuszczalne, wymagane jest zastosowanie dodatkowych zabiegów mających na celu dostosowanie odwodnienia, by jak najlepiej spełniało ono swoje zadanie. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy szereg zastosowań oraz autorskich rozwiązań zwiększających skuteczność drenażu fundamentów. Jesteśmy firmą z długoletnim stażem na rynku dlatego wykonamy drenaż fundamentów w Pińczowie i okolicach. 

 

 

Dojazd do klienta na wycenę 15 kilometrów od Kielc gratis. Większe odległości ustalane są indywidualnie.

Wykonamy każdą pracę

Nasza firma udzieli niezbędnej porady każdemu z naszych klientów. Pamiętaj, jesteśmy fachowcami z doświadczeniem, na których możesz polegać.

Skontaktuj się  z nami