Drenaż, odwodnienie fundamentów Fundamentów

Nasza firma rozwiąże twój problem z nadmierną ilością wody. Podziemne części budynku narażone na nieustanne działanie wody to duże zagrożenie. My wykonujemy kompleksową usługę drenażu fundamentów.

Gdy na twoim terenie wody gruntowe, zaskórne czy pochodzące z opadów atmosferycznych przesączają się przez grunt, lecz dalej zatrzymywane są przez kolejną warstwę gruntów o słabej przepuszczalności stanowi to duże zagrożenie dla części budynku znajdujących się pod ziemią. Rozwiązaniem proponowanym przez naszą firmę to opaskowy drenaż fundamentów. Upraszczając, jest to system odpowiednio dobranych rur wkopanych dookoła budynku. Rury te są perforowane, dzięki temu są w stanie odebrać wodę oraz odprowadzić ją na bezpieczną odległość z dala od budynku. Drenaż ten nazywany jest drenażem opasowym. Może być stosowany, gdy w budynku znajduje się piwnica lub gdy jej nie ma.

Elementy składowe drenażu fundamentów

Rury dekarskie-Rury te posiadają otwory na całym swoim obwodzie. Dzięki nim woda może swobodnie wpłynąć do środka. Do prawidłowego działania wymagany jest 0,5% spadek, by woda mogła grawitacyjnie zostać odprowadzona. Aktualnie optymalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie rur z tworzyw sztucznych, gdyż są lekkie oraz bardzo odporne na uszkodzenia. Na rynku oferowane są również rury z ceramiki, lecz my rekomendujemy tworzywo sztuczne. Do zachowania poprawności instalacji konieczne jest dobranie odpowiedniej szerokości rury wykorzystywanej przy budowie drenażu fundamentów. Dla standardowego domu jednorodzinnego rekomendujemy średnicę 100 mm. Jednym z ważniejszych elementów jest odpowiednie ułożenie rur. Dzięki naszemu doświadczeniu w budowie drenażu fundamentów opracowaliśmy niezawodne rozwiązania, które doskonale się sprawdzają.

Otulina rur- Rury do drenażu fundamentów mogą być owinięte odpowiednią otuliną. Otulina spełnia funkcję filtra i zapobiega zapchaniom rur. O jej wykorzystaniu oraz rodzaju decyduje gleba, na jakiej będzie wykonywana inwestycja

Studzienki rewizyjne (kontrolne). Montowane są na wszystkich załamaniach tran drenażu fundamentów. Dzięki nim można okresowo czyścić poszczególne odcinki rur.

Studzienka zbiorcza. Jest to końcowy element drenażu fundamentów. Jej położenie zawsze jest dobierane w najniższym punkcie instalacji. 

 Drenaż fundamentów opaskowy, jak ma być wykonany poprawnie?

Do poprawnego określenia sposobu wykonania drenażu fundamentów konieczne jest określenie rodzaju gleby. Jeżeli występują warstwy przepuszczalne, drenaż wykonywany jest w podstawowej odmianie. Gdy na danym terenie są tylko warstwy nieprzepuszczalne, wymagane jest zastosowanie dodatkowych zabiegów mających na celu dostosowanie drenażu, by jak najlepiej spełniał on swoje zadanie. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy szereg zastosowań oraz autorskich rozwiązań zwiększających skuteczność drenażu fundamentów. Jesteśmy firmą z długoletnim stażem na rynku oraz mamy za sobą wiele udanych realizacji. Zaufaj więc specjalistom.

 

 

Dojazd do klienta na wycenę 15 kilometrów od Kielc gratis. Większe odległości ustalane są indywidualnie.

Wykonamy każdą pracę

Nasza firma udzieli niezbędnej porady każdemu z naszych klientów. Pamiętaj, jesteśmy fachowcami z doświadczeniem, na których możesz polegać.

Skontaktuj się  z nami

Nasze wybrane realizacje usług Drenażu fundamentów

Oto kilka przykładowych wykonanych realizacji . Każda z nich posiadała inną specyfikę oraz stopień trudności wykonania. Jednak wykorzystując nasze doświadczenie wszystkie zakończyły się sukcesem.

Ten drenaż fundamentów realizowaliśmy na terenie Dymin na osiedlu południowym. Na terenie inwestycji występowała glina oraz kamienie co utrudniało prace. Jednak i w tym wypadku sprawdziliśmy się wzorowo. Dzięki kadrze z długoletnim doświadczeniem każdy może być pewny, iż praca wykonana będzie solidnie.

Podczas wykonywania odwadniania fundamentów natrafiliśmy na ciek wody, co tylko utwierdziło inwestora o słuszności inwestycji. Dzięki naszym pracom problem z nadmierną ilością wody nie będzie już doskwierał.

Na tym zdjęciu widzą Państwo ostatni etap prac. Konieczne jest zabezpieczenie drenażu fundamentów odpowiednimi warstwami materiału. W ciągu wielu lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone rozwiązania gwarantujące długie i bezproblemowe odprowadzanie wody.